Najdete nás na Facebooku

EN

CZ

       

Současnost

 

VÝROBNÍ PROGRAMY


Lisovna plastů

Nosným programem družstva je lisování a montáž výrobků z termoplastů. V plně vytíženém třísměnném provozu jsou lisovány a montovány plastové díly převážně pro vnitřní vybavení osobních vozidel. Pro rozšiřování technicky náročných prací je průběžně renovováno technické zařízení a byl zaveden nový systém kvality. Závod byl certifikován.

Tyto certifikáty dávají záruku dalšího rozšiřování výroby pro automobilový průmysl. Kromě zmíněných výrob pro automobilový průmysl lisovna vyrábí i výrobky z plastů pro domácí trh (nádoby pro uskladnění potravin, přepravky, aj.). Na těchto výrobách se v současné době podílí 133 zaměstnanců, kteří realizují více jak 60% tržeb výrobního družstva Irisa.

Podpůrným závodem pro lisovnu plastů je nástrojárna, která svými 25 zaměstnanci zajišťuje pro lisovnu nezbytný servis a rovněž produkuje vlastní výrobky pro zákazníky, zejména formy pro vstřikování a vakuování plastů, střižné a ohybové nástroje.hlavní budova

Vánoční ozdoby

Výroba vánočních ozdob, závod stojící za zrodem celého družstva, si díky tradici a důslednému sledování moderních trendů a technologií udržuje velmi dobrou pozici ve sdružení Ornex, (je druhým největším výrobcem v ČR). Irisa nabízí široký výběr vysoce kvalitních, klasických i módních, skleněných vánočních ozdob nejrůznějších tvarů ručně dekorovaných a malovaných. Pro každé vánoce jsou zpracovávána jiná témata kolekcí. V současné době disponuje závod  15 000 vzory dekorů na koulích, oválech a špicích a 900 kusy forem s figurální tématikou. 90% produkce směřuje do USA a zemí EU. I přes současné odbytové problémy způsobené nepříznivým vývojem na zahraničních i domácích trzích a také konkurencí polských a čínských výrobců se na výrobě ozdob podílí stále 58 zaměstnanců.

Kartonáž

Kartonážní výroba je obor, který se začal v družstvu rozvíjet brzy po jeho vzniku, zprvu to byly jednoduché lepenkové krabice pro vlastní vánoční ozdoby. Postupně byla výroba modernizována a v současné době nabízí svým obchodním partnerům kartonážní výrobu dle individuálních požadavků zákazníka - krabice z lepenky s potiskem i bez, skládačky, přepravní krabice, dekorační i potahovanou kartonáž pro luxusní kazety a dárková balení. Sítotisk, tisk ofsetem a flexotisk umožňuje tisk tiskopisů, propagačních materiálů, krabic klopových i výrobků z vlnitých lepenek. V současnosti se závod zaměřuje na rozšíření výroby o montážní práce. Zaměstnává 72 zaměstnanců. Svými tržbami se z 18% podílí na tržbách výrobního družstva.